www licznik
Opinie FAQ Linki Kontakt

 rzooff 

Jeśli chcesz zabrać się za muzykę trochę poważniej, poszerzyć horyzonty,
czujesz, że stoisz w miejcu, a może po prostu chcesz uporządkować
swoją wiedzę, to trafiłeś we właściwe miejsce.
więcej...

Harmonia jazzowa

Jest to kontynuacja nauki o teorii muzyki, przeznaczona dla absolwentów kursu 1, w której przedstawione są bardziej zaawansowane tematy, kryjące się pod ogólnym hasłem jazz.
Uczestnicząc w tym kursie dowiesz się czym jest dominanta wtrącona, substytut trytonowy, progresja 251, modal interchange. Nauczysz się jak wykorzystać chromatykę w łączeniu głosów, czym jest harmonia modalna, a czym tonalna, na czym polega harmonizacja. Będzie też sporo informacji o frazowaniu oraz budowaniu i rozwiązywaniu napięć muzycznych (tension & release).

Całość podzielona jest na trzy etapy - A, B i C. Pierwszy skupia się na zrozumieniu wszystkiego w formie akordowej. Kolejny wprowadza myślenie o improwizacji solowej. Natomiast ostatni etap jest podsumowaniem i rozbudowaniem omawianych zagadnień. Kończące kolejne etapy testy, poza sprawdzeniem przyswojenia materiałów, rozwijają też aspekty inwencji własnej w zakresie improwizacji, elementów kompozycji i aranżacji.

Jak to działa

Kolejne części rozsyłane są w cyklu cotygodniowym. Co drugi materiał zawiera ćwiczenie sprawdzające przeswojenie materiału, o którym była mowa w poprzedniej części. Niektóre zadania domowe wymagają zapisania odpowiedzi w nutach (odręcznie lub w dowolnym programie komputerowym - zajrzyj do FAQ!).
Podobnie jak na Kursie 1, w razie trudności można zadawać pytania i prosić o dodatkowe wyjaśnienia. A w razie potrzeby można też liczyć na więcej czasu na opanowanie danego zagadnienia.

Kurs trwa 9 miesięcy (lub dłużej, zależnie od indywidualnego tempa nauki).
Udział w każdym z etapów kosztuje 30 zł. Jak łatwo policzyć, udział w całości to koszt 90 zł.
Na całość kursu składa się 36 części.

Zapisy

Warunkiem przyjęcia na tem kurs jest ukończenie Kursu 1.
W odróżnieniu od pozostałych kursów, ten odbywa się w trybie indywidualnym, bez limitu miejsc.

  • Twój adres email

  • W ciągu kilku minut powinieneś otrzymać potwierdzenie wysłania wiadomości na podany adres email.
    Gdyby wysłanie zgłoszenia przez formularz nie zadziałało, proszę po prostu wysłać maila na adres: rzooff@4me.pl